O školePro studentyPro zájemce o studium

Aktuálně

PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ

Termíny odevzdání přihlášek do dalšího kola přijímacího řízení: do 2. 7. 2020
Výsledky přijímacího řízení budou zveřejněny 10. 7. 2020.

VYDÁVÁNÍ VYSVĚDČENÍ 2. POLOLETÍ

BUDOVA VRCHLICKÉHO 567
1. ročníky 26. 6. 2020 v 8.00
2. ročníky 26. 6. 2020 v 9.00
3.M, 3.MU 26. 6. 2020 v 8.00

Výsledky přijímacího řízení

Výsledky přijímacího řízení pro obory Cestovní ruch, Obchodní akademie a Podnikání najdete zde...

>> více
Zobrazit všechny aktuality >>

Výměnný pobyt v Japonsku

Třeboňská OA, SOŠ a SOU ve dnech 26. 6. – 3. 7. 2015 v rámci výměnného programu a spolupráce s Kagawskou univerzitou ve městě Takamatsu navštívila Japonsko. Student František Jungvirt, který byl vybrán na základě výborných výsledků a prezentací svých uměleckých děl, s učitelkou anglického jazyka odcestovali na týdenní návštěvu. Během pobytu v zemi vycházejícího slunce navštívili dvě střední školy uměleckého zaměření, kde si mohli prohlédnout a vyzkoušet různé zajímavé styly maleb, ručních prací, ale i práci na hrnčířském kruhu, a jednu střední školu, která je součástí Pedagogické fakulty Kagawské univerzity. Zároveň byli přijati děkanem Kagawské univerzity.
Nejenže navštívili střední školy, ale snažili se poznat kulturní odlišnosti a mentalitu jiného národa, ochutnat tradiční japonské speciality a pokrmy, navštívit typické japonské zahrady a chrámy. Velkým přínosem pro studenty v cizí zemi je především nebát se komunikovat v cizím, zejména anglickém jazyce, což je pro jejich budoucí život a studium nesmírně důležité.
V rámci projektu poslední den pobytu se konaly prezentace studenta i učitelky anglického jazyka na téma: „Water Culture, Forests and Glasses in South Bohemia.“ Zároveň se dohodla spolupráce na další rok, kdy dva studenti z Kagawské univerzity navštíví naši školu a budou docházet do vyučovacích a odborných hodin a zároveň poznávat krásy jižních Čech, Třeboně a okolí.
Šárka Vrchotová
 

Partneři naší školy:

Prym Consumer Czech RepublicNetkatalog - ověřená firmaKagawa university JapanSchulzentrum GmündZemědělská škola – Pôdohospodárska školaELECsprutcamProjekt UNIV2trentoeatonSUPŠ BechyněOPVK
Kontakty | Soutěže | Projekty | Akce školy | Prodejna výrobků | PRO RODIČE | Školní jídelna | Sklářské sympozium
© OA, SOŠ a SOU Třeboň 2012
Webdesign inoWeb, tvorba webových stránek na zakázku
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím