O školePro studentyPro zájemce o studium

Aktuálně

Workshop pro ZŠ

V rámci projektu EduTex se na naší škole 13. 12. konal další workshop pro žáky ZŠ Na Sadech v Třeboni...

>> více

Adventní Pasov

12.12. se studenti 1CR a 2CR zúčastnili zeměpisné exkurze, v rámci které navštívili adventní Pasov...

>> více

Mikulášská nadílka

Průvod v čele s Mikulášem doprovázeným anděly a čerty zahájil 5. 12. vyučování v naší škole...

>> více
Zobrazit všechny aktuality >>

Tam a zase zpátky aneb Zájezd do jižní Anglie

Ve dnech 11.9-16. 9.2011 jsme se my, studenti Ekonomiky a podnikání prvního a třetího ročníku SOŠ a SOU v Třeboni, zúčastnili krátkého poznávacího zájezdu do jižní Anglie. Navíc jsme měli možnost obdivovat krásy malebného městečka Bruggy v Belgii a anglického přístavu v Douver.

Na anglickém jihu jsme navštívili spoustu zajímavých a pro britské ostrovy významných památek, např. Stonehenge, Spinnaker tower nebo Sea life ve městě Brighton. Ze všech míst na nás dýchala historie této země.

Navštívili jsme také Bílé útesy

- nejoblíbenější místo sebevrahů. Vítr je tam tak silný, že pokud si to jako sebevrah nebo sebevražedkyně rozmyslíte, nemáte šanci. Je asi zbytečné podotknout, že rozbouřené moře tříštící se o bílé skály na nás vnitrozemce působilo téměř magicky.

Protože cílem zájezdu nebyly jen památky, ale především zdokonalení se v anglickém jazyce, bylo ubytování v anglických rodinách více než důležité. Poznali jsme běžný život obyčejných Angličanů a navíc jsme odbourali ostych při konverzaci. Výlet do Anglie se mi moc líbil, dokonce předčil moje očekávání. Už se těším na další.

 Veronika Váchová, studentka 3. ročníku SOŠ a SOU Třeboň, Vrchlického ul.

Fotogalerie

Partneři naší školy:

Prym Consumer Czech RepublicNetkatalog - ověřená firmaKagawa university JapanSchulzentrum GmündZemědělská škola – Pôdohospodárska školaELECsprutcamProjekt UNIV2trentoeatonSUPŠ BechyněOPVK
Kontakty | Soutěže | Projekty | Akce školy | Prodejna výrobků | PRO RODIČE | Školní jídelna | 80 let školy
© OA, SOŠ a SOU Třeboň 2012
Webdesign inoWeb, tvorba webových stránek na zakázku
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím