O školePro studentyPro zájemce o studium

Aktuálně

Výsledky talentových zkoušek

Výsledky talentových zkoušek oboru Výtvarné zpracování skla najdete zde...

>> více

e-STUDIUM

Po dobu uzavření školy se studenti vzdělávají prostřednictvím e-learningu. Více info zde...

>> více

Talentové zkoušky

2. kolo talentových zkoušek proběhne 20. 5. 2020 od 8:00 hodin...

>> více
Zobrazit všechny aktuality >>

Nahatý Shakespeare

Divadlo Tramtarie Olomouc představilo netradičním způsobem čtyři Shakespearovy tragédie – Romeo a Julie, Hamlet, Macbeth, Othello. Natolik netradičně, že z nich vznikla komedie. Vždy jeden z pětice herců režíroval vybranou tragédii a de facto ji na jevišti teprve secvičoval. Pokaždé v jiném duchu, takže představení mělo spád. Úvodní slovo pronesl herec, který měl na sobě pouze kytaru – prý je to metafora a také údajně nezbyly finanční prostředky na kostým. Z mladého herce se pak stala krásná Julie. Zcela nezapomenutelná je její balkónová scéna přednesená na štaflích.

Studentům se představení líbilo, protože bylo provedeno vtipně, s různými rekvizitami. Zcela jistě si budou pamatovat i základní zápletky tragédií.

Expozice Táborský poklad byla také zajímavá, zejména porovnání, co bychom si dnes za daný finanční obnos mohli pořídit. Návrháře jistě překvapila informace o tom, jak byly drahé sukně a že se nosily až do roztrhání. Velmi drahé také bylo nechat své děti vyučit řemeslu. Stálá expozice byla navíc doplněna fotografiemi a informacemi o naší slavné herečce Lídě Baarové.

více o této hře

Partneři naší školy:

Prym Consumer Czech RepublicNetkatalog - ověřená firmaKagawa university JapanSchulzentrum GmündZemědělská škola – Pôdohospodárska školaELECsprutcamProjekt UNIV2trentoeatonSUPŠ BechyněOPVK
Kontakty | Soutěže | Projekty | Akce školy | Prodejna výrobků | PRO RODIČE | Školní jídelna | Sklářské sympozium
© OA, SOŠ a SOU Třeboň 2012
Webdesign inoWeb, tvorba webových stránek na zakázku
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím