O školePro studentyPro zájemce o studium

Aktuálně

Za španělskou kulturou a ...

Studenti 2. a 3. ročníku oboru CR navštívili v Praze ...

>> více

Anglické divadlo

Ve čtvrtek 2. 11. se studenti oborů Obchodní akademie, umělecko-řemeslného zpracování skla a nástavbového studia zúčastnili v rámci výuky anglického jazyka divadelního představení.

>> více

Studenti cestovního ruchu na letišti

Odborná exkurze oboru CR a MNO do Prahy. Tématem byla .....

>> více
Zobrazit všechny aktuality >>

Soutěž s Myškou (p)

Ahoj,

jsem Myška Všudybylka, bydlím v Třeboni a moc ráda cestuju, poznávám nové lidi, kraje, ráda ochutnávám nová jídla …

Jsi žákyně či žák základní školy? Tak neváhej a zkus se mnou od listopadu do února cestovat a poznávat naši republiku. V této době ode mne dostaneš celkem 7 otázek týkajících se mého putování po našich luzích a hájích. A abych Ti trochu pomohla, dostaneš ode mne o mé cestě nejen nápovědy, ale i možnost vyhrát zajímavé ceny.

A nyní již zahajujeme první otázkou.

1.      Naše Myška Všudybylka se v létě vydala po cestách Čech a Moravy. Nejdříve vyjela z Třeboně směrem na jihozápad a vyšplhala se na nejvyšší horu pohoří, kterému se také přezdívá „Zelená střecha Evropy“. Je zde NP i CHKO. Jak se jmenuje první zastávka myšky (nejvyšší vrchol české strany tohoto pohoří)?

Přidáváme druhou otázku.

2.      Minule jsem se vyšplhala do výšky 1378 metrů nad mořem a docela se unavila. Proto jsem sešla dolů, abych se posilnila. Zamířila jsem směrem na západ a dostala chuť na něco sladkého. Napadly mne koláče. Došla jsem až do Domažlic a teď mám pro Vás tu otázku. Jaké jsem si koupila koláče? Správný název těchto koláčů je podle oblasti, ve které jsem se nacházela.

A už tu máme otázku třetí.

3.      Dnes jsem se vydala do lázní. Proč? Protože jsem slyšela o světoznámých lázních a chtěla jsem je navštívit. A co navštívit, chtěla jsem i ochutnat náš nejteplejší pramen. UF, ten ale pálí. Není se co divit, vždyť je teplý 72°C! Proto moje dnešní otázka je tato - jak se jmenuje nejteplejší pramen v České republice?

 

Už tu mám pro Vás další otázku.

4.      Tak, už jsem chodila po horách, najedla a napila se. Přemýšlím tedy, co dál. A tu jsem dostala nápad. Pobavím se! Kde? Dávejte pozor, určitě naleznete správnou odpověď. Navštívila jsem velké centrum zábavy, kde jsem si zahrála spoustu her - bowling, golf, laser shot, sjela si na autodromu na staročeské pouti. Dále jsem se dozvěděla, jak funguje svět, zahrála sí na moderátorku počasí a nakonec jsem se vyřádila na tobogánu v aquaparku. Z okna hotelu jsem viděla horu s vysílačem, na kterou zrovna jela lanovka. Tak už víte, kde že jsem to byla? Ne, tak se mi podívejte na čumáček, třeba Vám to pomůže - to je ten vysílač. Jo, a ten aquapark je hned vedle dálnice a městského tunelu, abyste nemuseli pěšky jako já a mohli jet autem a nezabloudili. Otázka tedy zní - jaké město jsem dneska navštívila?

 

Ahoj, mám pro Vás pátou otázku.

5.      Ahoj, mám pro Vás další otázku k mému cestování po naší republice. Nyní jsem se přesunula na druhý konec republiky, na Moravu. A kdeže to jsem? Jsem asi dvacet kilometrů od největšího moravského města. Pomohlo? Ne? Tak pomohu dál. Na to mto místě se odehrála veliká bitva, která je známá pod názvem Bitva tří císařů. Ještě nic, tak ještě jedna nápověda. Toto místo leží poblíž dálnice, ze které se odbočuje na silnici číslo 50 protínající toto město. Tak, co, už víte, jaké město jsem dnes navštívila? Pokud ne, snad Vám pomůže můj obrázek jako jednoho z vojevůdců té památné bitvy

 

A už tu mám svou poslední otázku - ptám se na místo a sportovní disciplínu.

6.      Ahoj, prý Vám začínají prázdniny a určitě mnozí z Vás je využijí pro nějaké ty zimní radovánky. I já jsem vyrazila sportovat, a to dokonce do jednoho našeho nejznámějšího sportovního areálu. Tento areál je využíván nejen v zimním, ale i v letním období. Konají se zde soutěže světového formátu, v létě zde například závodí jeden z našich nejúspěšnějších sportovců posledních let, olympijský vítěz Jaroslav Kulhavý. A teď v zimě? Koná se zde spousta závodů, v roce 2013 se zde dokonce pořádalo mistrovství světa v jednom z našich nejúspěšnějších zimních sportů posledních let. A tady je moje poslední otázka - které město jsem navštívila a na jaký zimní sport se ptám. 

 

 

Odpovědi na všechny otázky zasílejte do konce února na adresu soutez@sostrebon.cz . V odpovědi uveďte nejen správnou odpověď, ale i vaše jméno a příjmení, adresu a vaši základní školu

Myška Všudybylka.


 

Partneři naší školy:

Netkatalog - ověřená firmaKagawa university JapanSchulzentrum GmündZemědělská škola – Pôdohospodárska školaELECsprutcamProjekt UNIV2trentoeatonSUPŠ BechyněOPVK
Kontakty | Soutěže | Projekty | Akce školy | Prodejna výrobků | PRO RODIČE | Školní jídelna | Spisová služba
© OA, SOŠ a SOU Třeboň 2012
Webdesign inoWeb, tvorba webových stránek na zakázku
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím