O školePro studentyPro zájemce o studium

Aktuálně

Beskydy a Valašsko

Poznávací odborná exkurze oboru Cestovní ruch.

>> více

Výsledky přijímacího řízení

Právě byly zveřejněny výsledky přijímacího řízení...

>> více

Termíny konzultací pro dálkové studium

Termíny konzultací pro dálkové studium oboru Podnikání jsou zveřejněny v sekci Pro studenty - Rozvrh hodin

>> více
Zobrazit všechny aktuality >>

Parlamentní simulace

Dne 22. 3. 2016 proběhla v prostorách Krajského úřadu v Č. Budějovicích Parlamentní simulace pro studenty středních škol.

Naši školu reprezentovali Denisa Krásová, Karla Čepecová a Daniel Doktor. Tématem byla úprava zákona, který bude omezovat kouření. Tento zákon má být brzy projednáván i v Poslanecké sněmovně PČR. Studenti zasedali v Kruhovém sále, kde probíhají jednání krajského zastupitelstva. Tudíž měli před sebou mikrofony a hlasovací zařízení jako v Parlamentu ČR.

Každý student byl členem určitého poslaneckého klubu, výboru a politické strany a své názory obhajoval před mikrofonem a ostatními „poslanci“. Zpočátku se studenti příliš neprojevovali, vystupovali spíše z donucení, ale postupně se někteří dokázali natolik „rozohnit“, že mohli konkurovat skutečným poslancům.

Cílem celého projektu bylo ukázat, jak vzniká skutečný zákon. V prvních dvou čteních dochází k pozměňovacím návrhům a dospět k nějakému konsensu je velmi obtížné, někdy naprosto nemožné, protože se názory velmi různí. Při hlasování o jednotlivých pozměňovacích návrzích byli někteří „poslanci“ tak zmateni, že nevěděli, zda mají hlasovat pro či proti. Při výsledném hlasování nakonec  nový zákon neprošel. Není divu, vždyť o přestávce si polovina studentů šla zakouřit. Uvidíme, jak dopadne skutečné hlasování v Parlamentu ČR.

Parlamentní simulace proběhla pod záštitou vysoké školy CEVROINSTITUT Český Krumlov a za finanční podpory Hanns Seidel Stiftung. Všichni účastníci byli s akcí spokojeni. Je to pro ně i motivace, aby zapracovali na svých komunikačních dovednostech. 

Partneři naší školy:

Prym Consumer Czech RepublicNetkatalog - ověřená firmaKagawa university JapanSchulzentrum GmündZemědělská škola – Pôdohospodárska školaELECsprutcamProjekt UNIV2trentoeatonSUPŠ BechyněOPVK
Kontakty | Soutěže | Projekty | Akce školy | Prodejna výrobků | PRO RODIČE | Školní jídelna | 80 let školy
© OA, SOŠ a SOU Třeboň 2012
Webdesign inoWeb, tvorba webových stránek na zakázku
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím