O školePro studentyPro zájemce o studium

Aktuálně

Workshop Šupinami vyšívané

7.3. se návštěvníci NZM měli možnost seznámit se s technikou vyšívání rybími šupinami. Workshop vedly studentky oboru Modelářství a návrhářství oděvů...

>> více

Mladý návrhář Milan Flíček rozjíždí vlastní módní značku

Život na jihu Anglie si zamiloval. Ve volném čase surfuje, vyráží do přírody, ale většinu času tráví studiem...

>> více

Volejbalové debly

Pololetní turnaj studentů ve volejbalu dvojic

>> více
Zobrazit všechny aktuality >>

Parlamentní simulace

Dne 22. 3. 2016 proběhla v prostorách Krajského úřadu v Č. Budějovicích Parlamentní simulace pro studenty středních škol.

Naši školu reprezentovali Denisa Krásová, Karla Čepecová a Daniel Doktor. Tématem byla úprava zákona, který bude omezovat kouření. Tento zákon má být brzy projednáván i v Poslanecké sněmovně PČR. Studenti zasedali v Kruhovém sále, kde probíhají jednání krajského zastupitelstva. Tudíž měli před sebou mikrofony a hlasovací zařízení jako v Parlamentu ČR.

Každý student byl členem určitého poslaneckého klubu, výboru a politické strany a své názory obhajoval před mikrofonem a ostatními „poslanci“. Zpočátku se studenti příliš neprojevovali, vystupovali spíše z donucení, ale postupně se někteří dokázali natolik „rozohnit“, že mohli konkurovat skutečným poslancům.

Cílem celého projektu bylo ukázat, jak vzniká skutečný zákon. V prvních dvou čteních dochází k pozměňovacím návrhům a dospět k nějakému konsensu je velmi obtížné, někdy naprosto nemožné, protože se názory velmi různí. Při hlasování o jednotlivých pozměňovacích návrzích byli někteří „poslanci“ tak zmateni, že nevěděli, zda mají hlasovat pro či proti. Při výsledném hlasování nakonec  nový zákon neprošel. Není divu, vždyť o přestávce si polovina studentů šla zakouřit. Uvidíme, jak dopadne skutečné hlasování v Parlamentu ČR.

Parlamentní simulace proběhla pod záštitou vysoké školy CEVROINSTITUT Český Krumlov a za finanční podpory Hanns Seidel Stiftung. Všichni účastníci byli s akcí spokojeni. Je to pro ně i motivace, aby zapracovali na svých komunikačních dovednostech. 

Partneři naší školy:

Prym Consumer Czech RepublicNetkatalog - ověřená firmaKagawa university JapanSchulzentrum GmündZemědělská škola – Pôdohospodárska školaELECsprutcamProjekt UNIV2trentoeatonSUPŠ BechyněOPVK
Kontakty | Soutěže | Projekty | Akce školy | Prodejna výrobků | PRO RODIČE | Školní jídelna | 80 let školy
© OA, SOŠ a SOU Třeboň 2012
Webdesign inoWeb, tvorba webových stránek na zakázku
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím