O školePro studentyPro zájemce o studium

Aktuálně

Výsledky talentových zkoušek

Výsledky talentových zkoušek oboru Výtvarné zpracování skla najdete zde...

>> více

e-STUDIUM

Po dobu uzavření školy se studenti vzdělávají prostřednictvím e-learningu. Více info zde...

>> více

Talentové zkoušky

2. kolo talentových zkoušek proběhne 20. 5. 2020 od 8:00 hodin...

>> více
Zobrazit všechny aktuality >>

Předvánoční exkurze do Prahy

Jako již tradičně každým rokem v nejkrásnějším období v roce se ráno 10. 12. 2019 studenti obchodní akademie, umělecko-řemeslného zpracování skla a nástavbového studia 1. – 3. ročníků vypravili se svými učitelkami na celodenní výlet do předvánoční Prahy spojené s večerním divadelním představením „Lev v zimě“ od Jamese Goldmana. 

Lev v zimě se vyznačuje konverzační brilancí, přitažlivými historickými reáliemi a neustálými zvraty. Změny v postavení jednotlivých figur vůči sobě připomenou partii šachu, jejímiž hybateli je ústřední pár, odcizení a znepřátelení manželé Jindřich a Eleonora. V inscenaci Jana Buriana je obsazení tohoto lva a lvice vskutku královské. Hlavní role totiž obsadili Dagmar Havlová a Tomáš Topfer.
Dopoledne jsme navštívili muzeum k 30. výročí Sametové revoluce a odpoledne měli studenti zařízenou komentovanou prohlídku Národního muzea spojenou s vyplňováním pracovních listů a poznáváním jednotlivých osobností naší historie.
Text a foto Šárka Vrchotová

Partneři naší školy:

Prym Consumer Czech RepublicNetkatalog - ověřená firmaKagawa university JapanSchulzentrum GmündZemědělská škola – Pôdohospodárska školaELECsprutcamProjekt UNIV2trentoeatonSUPŠ BechyněOPVK
Kontakty | Soutěže | Projekty | Akce školy | Prodejna výrobků | PRO RODIČE | Školní jídelna | Sklářské sympozium
© OA, SOŠ a SOU Třeboň 2012
Webdesign inoWeb, tvorba webových stránek na zakázku
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím