O školePro studentyPro zájemce o studium

Aktuálně

2. kolo talentových zkoušek

2. kolo talentových zkoušek proběhne 11. 3. 2020. Přihlášku je nutné odevzdat do 4. 3. 2020...

>> více

Jarní prázdniny

V době jarních prázdnin (24. - 28. 2. 2020) bude sekretariát školy v provozu od 8:00 do 13:00 hodin.

Day of Englishpresentations

On February 13th, we had a Day of presentations. It was new for everyone...

>> více
Zobrazit všechny aktuality >>

Exkurze JE Temelín

 

9. října se žáci 1. ročníku oboru Cestovní ruch zúčastnili exkurze do jaderné elektrárny Temelín. V infocentru, které je umístěno v prostorách zámečku Vysoký Hrádek se dozvěděli mnoho zajímavého - například to, jak se řídí jaderný reaktor, co je to žlutý koláč nebo to, co můžou pozorovat v mlžné komoře.
Při besedě s průvodkyní se prostřednictvím počítačových ukázek a animací seznámili s funkcí jaderné elektrárny, s hlavními zařízeními, i se základy reaktorové fyziky a bezpečnosti.
V rozsáhlé expozici si žáci na prostorových modelech prohlédli zastavovací plán, který představuje rozmístění provozních objektů v areálu elektrárny, hlavní výrobní blok, jaderný reaktor, který tvoří hlavní část primárního okruhu i jaderné palivo, které se v reaktoru štěpí. Své znalosti následně otestovali při zábavném kvízu!

Partneři naší školy:

Prym Consumer Czech RepublicNetkatalog - ověřená firmaKagawa university JapanSchulzentrum GmündZemědělská škola – Pôdohospodárska školaELECsprutcamProjekt UNIV2trentoeatonSUPŠ BechyněOPVK
Kontakty | Soutěže | Projekty | Akce školy | Prodejna výrobků | PRO RODIČE | Školní jídelna | Sklářské sympozium
© OA, SOŠ a SOU Třeboň 2012
Webdesign inoWeb, tvorba webových stránek na zakázku
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím