O školePro studentyPro zájemce o studium

Aktuálně

Výsledky přijímacího řízení

Výsledky 2. kola přijímacího řízení najdete zde...

>> více

PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ

Termíny odevzdání přihlášek do dalšího kola přijímacího řízení: do 2. 7. 2020
Výsledky přijímacího řízení budou zveřejněny 10. 7. 2020.

Hodnocení za 2. pololetí

Informace o hodnocení za 2. pololetí a umožnění individuálních konzultací od 8. 6. 2020...

>> více
Zobrazit všechny aktuality >>

Projekt Schule ohne Grenzen - Partnerská škola s pěti hvězdičkami

V rámci projektu Škola bez hranic proběhlo 1. 10. 2019 již čtvrté setkání 30 studentů oboru Cestovní ruch s partnerskou školou Berufliches Schulzentrum Waldkirchen. Tentokráte naši studenti navštívili hlavní budovu školy ve Waldkirchenu. Nicméně spolupráce probíhá zejména se studenty oboru Berufsfachschule für Hotel- und Tourismusmanagement , který sídlí v Grafenau.
Studenty osobně přivítal ředitel školy pan Burghardt. Vysvětlil jim, že pět hvězdiček v logu školy neznamená pětihvězdičkový hotel, ale pět typů škol, které toto centrum zastřešuje. Školu navštěvuje přibližně 1400 žáků, vzdělávají se zde i azylanti a utečenci.
Dopoledne se studenti společně se svými německými kamarády pohybovali po centru Waldkirchenu a vyhledávali informace týkající se historie a památek. Dva nejlepší pak za odměnu dostali obří zmrzlinový pohár.
Město všechny uchvátilo svým klidem a množstvím zeleně. Volně přístupný park nabízí i neobvyklou skluzavku pro nejmenší – je to v podstatě půl kopce, na kterém se dá jezdit. Naši studenti neodolali a vrátili se do dětských let.
Odpoledne se studenti přesunuli do dílen pro odbornou praxi. Museli překonat labyrint chodeb, aby si vyřízli a následně i vlastnoručně obrousili dřevěné srdíčko. Pro některé to vůbec nebylo tak jednoduché, jak se na počátku zdálo.
S úsměvem na rtech pak nasedli do autobusu a vyrazili směrem k domovu. Již teď se mohou těšit na pokračování projektu v příštím kalendářním roce.

 

Partneři naší školy:

Prym Consumer Czech RepublicNetkatalog - ověřená firmaKagawa university JapanSchulzentrum GmündZemědělská škola – Pôdohospodárska školaELECsprutcamProjekt UNIV2trentoeatonSUPŠ BechyněOPVK
Kontakty | Soutěže | Projekty | Akce školy | Prodejna výrobků | PRO RODIČE | Školní jídelna | Sklářské sympozium
© OA, SOŠ a SOU Třeboň 2012
Webdesign inoWeb, tvorba webových stránek na zakázku
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím