O školePro studentyPro zájemce o studium

Aktuálně

Výsledky přijímacího řízení

Výsledky 2. kola přijímacího řízení najdete zde...

>> více

PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ

Termíny odevzdání přihlášek do dalšího kola přijímacího řízení: do 2. 7. 2020
Výsledky přijímacího řízení budou zveřejněny 10. 7. 2020.

Hodnocení za 2. pololetí

Informace o hodnocení za 2. pololetí a umožnění individuálních konzultací od 8. 6. 2020...

>> více
Zobrazit všechny aktuality >>

Tradiční předvánoční výlet do Prahy

V pondělí 17. 12. 2018 ráno se studenti obchodní akademie, umělecko-řemeslného zpracování skla a nástavbového studia 1. – 4 ročníků vypravili se svými učitelkami na celodenní výlet do předvánoční Prahy spojené s večerním divadelním představením „Škola žen“ od J.B.Moliéra.
Školu žen napsal divadelní klasik jako svou první velkou komedii. Chtěl v ní dokázat, že i nízký žánr, za který byly v jeho době komedie považovány, může vyprávět velký příběh. Vložil do něj navíc vlastní zkušenosti z manželství s výrazně mladší ženou a strach z nasazování parohů.
Studenti 4. ročníku si připravili krátké povídání v anglickém jazyce o důležitých památkách, což je součástí jedné z maturitních otázek. V průběhu dne jsme společně navštívili Betlémskou kapli, kde se koná výstava betlémů vyrobených ze všech možných materiálů, což nám navodilo příjemnou předvánoční atmosféru. Naše odpoledne završila výstava v Tančícím domě nazvaná „Retro zima za socíku“, kde bylo vystaveno až na 1300 exponátů ze 70. a 80. let minulého století. Celý den byl zakončen vynikajícími výkony herců Vinohradského divadla Tomáše Pavelky, Jana Šťastného, Dominicka Benedikta, Terezy Terberové, Simony Postlerové a dalších vynikajících herců v již zmíněné divadelní hře.
Text a foto Šárka Vrchotová

Partneři naší školy:

Prym Consumer Czech RepublicNetkatalog - ověřená firmaKagawa university JapanSchulzentrum GmündZemědělská škola – Pôdohospodárska školaELECsprutcamProjekt UNIV2trentoeatonSUPŠ BechyněOPVK
Kontakty | Soutěže | Projekty | Akce školy | Prodejna výrobků | PRO RODIČE | Školní jídelna | Sklářské sympozium
© OA, SOŠ a SOU Třeboň 2012
Webdesign inoWeb, tvorba webových stránek na zakázku
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím