O školePro studentyPro zájemce o studium

Aktuálně

Výsledky talentových zkoušek

Výsledky talentových zkoušek oboru Výtvarné zpracování skla najdete zde...

>> více

e-STUDIUM

Po dobu uzavření školy se studenti vzdělávají prostřednictvím e-learningu. Více info zde...

>> více

Talentové zkoušky

2. kolo talentových zkoušek proběhne 20. 5. 2020 od 8:00 hodin...

>> více
Zobrazit všechny aktuality >>

Po stopách Karla Čapka

Jako již tradičně se studenti čtvrtých ročníků a třídy 3CR vypravili na literární exkurzi Po stopách Karla Čapka. Exkurze se konala 10. října a dříve než se studenti vydali do Staré Hutě u Dobříše, aby si prohlédli Památník K. Čapka ve Strži, navštívili divadelní představení Sen noci svatojánské v Divadle na Fidlovačce. Jedna z nejznámějších komedií od W. Shakespeara zachovává původní text, a tak si všichni mohli užít Shakespearovy verše, které přeložil Martin Hilský. Režisérka K. Dušková spolupracovala se členy Cirku La Putyka, a proto jsme mohli vidět i netradiční momenty, které nejsou pro klasické představení typické. Podle ohlasu studentů bylo představení úchvatné a mnozí ho považovali za jedno z nejhezčích, které během studia navštívili.

Pak už naše kroky vedly za K. Čapkem do Strže. Tady na nás čekala paní průvodkyně, z jejíhož projevu na všechny dýchla její láska k tomuto autorovi a jejíž projev byl, jako vždy, víc než profesionální. Prohlídku uzavřelo promítání filmu, který připomněl všechny významné události ze života tohoto spisovatele a novináře.

Kouzelnou atmosféru na Strži dokreslovalo nádherné podzimní počasí, které nás provázelo celý den a které přímo lákalo k mnoha fotografiím ze zahrady obklopující tento památník.

 

Partneři naší školy:

Prym Consumer Czech RepublicNetkatalog - ověřená firmaKagawa university JapanSchulzentrum GmündZemědělská škola – Pôdohospodárska školaELECsprutcamProjekt UNIV2trentoeatonSUPŠ BechyněOPVK
Kontakty | Soutěže | Projekty | Akce školy | Prodejna výrobků | PRO RODIČE | Školní jídelna | Sklářské sympozium
© OA, SOŠ a SOU Třeboň 2012
Webdesign inoWeb, tvorba webových stránek na zakázku
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím