O školePro studentyPro zájemce o studium

Aktuálně

Skleněné Vánoce

Srdečně Vás zveme 10. 12. v 16:30 hodin do Zámecké galerie Třeboň na vernisáž výstavy Skleněné Vánoce. Výstava se koná od 11. - 18. 12. 2018...

>> více

Workshop pro ZŠ

V rámci projektu Edu-Tex se na naší škole 4. 12. konal workshop pro žáky ZŠ Na Sadech v Třeboni...

>> více

Folklorika

24. 11. 2018 vysílala Česká televize pořad Folklorika, který se natáčel na jaře v naší škole. Studentky oboru Modelářství a návrhářství oděvů představily techniku vyšívání rybími šupinami...

>> více
Zobrazit všechny aktuality >>

Seznamovací kurz 2018

V prvním říjnovém týdnu proběhl v Novohradských horách dvoudenní seznamovací kurz studentů prvních ročníků oborů cestovní ruch, módní návrhář a ošetřovatel. Začal prohlídkou Poutního kostela Nejsvětější Trojice v Trhových Svinech a trojboké kaple nad studánkou s léčivou vodou, nacházející se poblíž.

Po naučné stezce Trhosvinensko studenti došli pěšky podél Klenského potoka k Buškovu hamru, kde zhlédli naučný film o životě hamerníků. Buškův hamr je funkční technickou památkou a jedním ze tří funkčních hamrů v Čechách. Zdejší dubový buchar, se svou hmotností 300 kg, dokáže kovat rychlostí 150 úderů za minutu. Vedle výrobní části hamru je součástí expozice i jedinečná kolekce nářadí hamerníka a obytné stavení.

Po ubytování v Penzionu Zvonice v obci Hojná Voda patřilo celé odpoledne pěší turistice. Poměrně náročný se některým studentům zdál výstup na Kraví horu. Nádherné výhledy z rozhledny na jejím vrcholu však určitě stály za to vystoupat po točitém schodišti nad koruny stromů. A procházka k Poutnímu chrámu Panny Marie Těšitelky na Dobré Vodě namáhavá nebyla. Kostel prošel v minulých letech rozsáhlou vnitřní a vnější rekonstrukcí a je opravdu na co se dívat.

Druhý den studenti prošli značnou část naučné stezky Tereziina údolí poblíž Nových Hradů. Přírodně krajinářský park v údolí říčky Stropnice nechal vybudovat hrabě Jan Nepomuk Buquoy na popud své manželky Terezie Buquoyové, podle níž je také pojmenován. Studenti spatřili Lázničky, ruinu Modrého domu, umělý vodopád i tvrz Cuknštejn.

Posledním bodem programu byla návštěva Státního hradu Nové Hrady. Gotický hrad vznikl v polovině 13. století na obchodní stezce a celá expozice připomíná historii rodu Buquoyů. Ve věži je zajímavá rodová knihovna s více než 15 tisíci svazky a výstava sklářství, zejména hyalitového skla.

Kromě poznání krajiny a památek Novohradska bylo cílem kurzu také vzájemné poznání studentů. Společně strávený večer prožili v bezvadné atmosféře plné soutěží, her a zábavy, za praskajícího dřeva v krbu a hrnkem horkého čaje. Bylo tam dobře.

 

Partneři naší školy:

Prym Consumer Czech RepublicNetkatalog - ověřená firmaKagawa university JapanSchulzentrum GmündZemědělská škola – Pôdohospodárska školaELECsprutcamProjekt UNIV2trentoeatonSUPŠ BechyněOPVK
Kontakty | Soutěže | Projekty | Akce školy | Prodejna výrobků | PRO RODIČE | Školní jídelna | 80 let školy
© OA, SOŠ a SOU Třeboň 2012
Webdesign inoWeb, tvorba webových stránek na zakázku
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím