O školePro studentyPro zájemce o studium

Aktuálně

Zlatá Koruna, Český Krumlov a Holašovice

Studenti oboru Cestovní ruch navštívili Zlatou Korunu, Český Krumlov a Holašovice

>> více

Schule ohne Grenzen

V rámci projektu Škola bez hranic 2018/19 navštívili 9. 10. 2018 naši školu studenti Berufsfachschule für Hotel- und Tourismusmanagement z německého Grafenau...

>> více

Přednáška PhDr. Ivana Doudy

Dne 21. 9. 2018 zavítal na naši školu v budově Táboritská PhDr. Ivan Douda, spoluzakladatel organizace Drop In...

>> více
Zobrazit všechny aktuality >>

Beskydy a Valašsko

Začátkem letošního školního roku si studenti třetího a čtvrtého ročníku oboru Cestovní ruch prodloužili prázdniny výjezdem na opačný konec republiky – do Beskyd. 

Po dlouhé cestě autobusem jsme vystoupali na Trúbu, která se tyčí nad městečkem Štramberk. Při zpáteční cestě si téměř každý z nás koupil Štramberské uši, které se zde pečou. Tento cukrářský výrobek získal ochrannou známku od EU. V odpoledních hodinách jsme navštívili Valašské muzeum v přírodě, které nelze vynechat při návštěvě Rožnova pod Radhoštěm, kde jsme i obě noci byli ubytováni v hotelu Bečva. Každý z nás si udělal představu, jak se v tomto kraji těžko žilo, i když to mělo své kouzlo.

Druhý den patřil nenáročnému výstupu na horu Radhošť z Pusteven, které se nám nejprve po ránu zahalily zcela do mlhy. Počasí nám nakonec umožnilo pěkné výhledy do okolí. Po návratu do Rožnova jsme ještě vystoupali na Jurkovičovu rozhlednu, která zde stojí teprve od konce roku 2011.

Poslední den jsme navštívili menší lázně Teplice nad Bečvou a Zbrašovské aragonitové jeskyně. Jsou to jediné zpřístupněné hydrotermální jeskyně v České republice, které nabízejí pohled na unikátní výzdobu – aragonit, raftové stalagmity, atd. Zbytek dne jsme věnovali městu Kroměříž, které se přezdívá jako Hanácké Atény. Zde jsme navštívili památky zanesené na Seznam UNESCO - Arcibiskupský zámek a Květnou zahradu.

Přesvědčili jsme se, že i Česká republika nabízí celou řadu zajímavých míst, a když se k tomu přidá příjemné počasí, není co dodat.    

 

Fotogalerie

Partneři naší školy:

Prym Consumer Czech RepublicNetkatalog - ověřená firmaKagawa university JapanSchulzentrum GmündZemědělská škola – Pôdohospodárska školaELECsprutcamProjekt UNIV2trentoeatonSUPŠ BechyněOPVK
Kontakty | Soutěže | Projekty | Akce školy | Prodejna výrobků | PRO RODIČE | Školní jídelna | 80 let školy
© OA, SOŠ a SOU Třeboň 2012
Webdesign inoWeb, tvorba webových stránek na zakázku
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím