O školePro studentyPro zájemce o studium

Aktuálně

Výsledky přijímacího řízení

Výsledky 2. kola přijímacího řízení najdete zde...

>> více

PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ

Termíny odevzdání přihlášek do dalšího kola přijímacího řízení: do 2. 7. 2020
Výsledky přijímacího řízení budou zveřejněny 10. 7. 2020.

Hodnocení za 2. pololetí

Informace o hodnocení za 2. pololetí a umožnění individuálních konzultací od 8. 6. 2020...

>> více
Zobrazit všechny aktuality >>

Výměnný pobyt v Itálii

Dvanáct studentů oboru Uměleckořemeslné zpracování skla se 14. dubna vrátilo z týdenního výměnného pobytu v italské umělecké škole Istituto delle Arte di Trento. Tento pobyt studenti začali prohlídkou města „Romea a Julie“ - Verony. Zde se podívali do velké římské arény, do jedinečného románského kostela Sant Zeno a někteří studenti vystoupali na věž Lamberti, jež je součástí paláce rozumu, odkud je neopakovatelný výhled na Veronu. Samozřejmě nesměla chybět návštěva Juliina domu, kde je tradicí beztrestně zanechat svůj podpis – či vzkaz na místních zdech, čehož někteří rádi využili.
Po příjemném výletu se studenti dali do práce nejprve v grafickém ateliéru, kde si vyzkoušeli techniku suché jehly a vytvořili velké množství grafik. Následně projevili svou zručnost v dílně na výrobu šperků. Navrhli si a realizovali zejména přívěsky a prsteny, kterými potěšili sebe i obdarované. Brána třeboňského zámku s rožmberskou růží se stala inspirací pro mozaiku dvěma studentkám. Nejen mozaiku rožmberské růže, ale i další tvorbu z výměnného pobytu mohou zhlédnout spolužáci i návštěvníci školy instalované ve společných prostorách školy na ul. Vrchlického. Pro zpestření programu se studenti v nedalekém odloučeném pracovišti školy - v Roveretu seznámili s technikou vytváření klasické fotografie. Z důvodu masového používání digitální fotografie je tato technologie mladým lidem již zcela neznámá. Jednodenní pobyt v Roveretu zakončili prohlídkou futuristické tvorby malíře Depera v místním muzeu.
Poslední den pobytu byli studenti pozváni předsedou provincie Trento do paláce Trentini, kde byli obdarováni cennými knihami, a předseda provincie je osobně provedl nádhernými barokními a renesančními prostorami paláce.
Na práci v uměleckých dílnách, na milé italské profesory, překrásnou krajinu i starobylá města studenti dozajista nezapomenou. Svoje zážitky a zkušenosti zúročí ve svém dalším studiu a možná je pobyt v malebné Itálii bude inspirovat i v další umělecké tvorbě.

 

Partneři naší školy:

Prym Consumer Czech RepublicNetkatalog - ověřená firmaKagawa university JapanSchulzentrum GmündZemědělská škola – Pôdohospodárska školaELECsprutcamProjekt UNIV2trentoeatonSUPŠ BechyněOPVK
Kontakty | Soutěže | Projekty | Akce školy | Prodejna výrobků | PRO RODIČE | Školní jídelna | Sklářské sympozium
© OA, SOŠ a SOU Třeboň 2012
Webdesign inoWeb, tvorba webových stránek na zakázku
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím