O školePro studentyPro zájemce o studium

Aktuálně

PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ

Termíny odevzdání přihlášek do dalšího kola přijímacího řízení: do 2. 7. 2020
Výsledky přijímacího řízení budou zveřejněny 10. 7. 2020.

VYDÁVÁNÍ VYSVĚDČENÍ 2. POLOLETÍ

BUDOVA VRCHLICKÉHO 567
1. ročníky 26. 6. 2020 v 8.00
2. ročníky 26. 6. 2020 v 9.00
3.M, 3.MU 26. 6. 2020 v 8.00

Výsledky přijímacího řízení

Výsledky přijímacího řízení pro obory Cestovní ruch, Obchodní akademie a Podnikání najdete zde...

>> více
Zobrazit všechny aktuality >>

Studenti japonské Kagawa University po roce opět u nás!

 Prezentace a minikurz japonštiny - 14. března 2018
Japonské studentky předvedly našim studentům své závěrečné prezentace, v nichž zajímavě vyprávěly o všem, co je zaujalo během jejich 4týdenního studijního pobytu u nás a naučili je v japonská slova, která vystihují jejich dojmy ze setkávání s českou kulturou: kawaii - milý, přátelský, kakoii - skvělý a kireii - krásný :-).

Závěrečná lekce kurzu japonštiny
Dne 14. března 2018 se konala závěrečná lekce japonštiny - studenti oboru Obchodní akademie úspěšně zakončili třítýdenní kurz s rodilými mluvčími z Univerzity Kagawa. Absolventi kurzu mají další motivaci pro pokračování ve studiu japonštiny
i pro poznávání japonské kultury.

Studenti z Japonska se v rámci svého studijního pobytu na naší škole s chutí zapojili do tvořivých aktivit v dílnách, v brusírně a v malírně, kde si pod odborným vedením zhotovili vlastní výtvory.

Exkurze Český Krumlov
Dne 6. března 2018 se studenti oboru Obchodní akademie společně s japonskými studenty vypravili na exkurzi do Českého Krumlova. Během prohlídky historického jádra města jsme navštívili výstavu obrazů Alfonse Muchy v Domě fotografie. I když nám po celé dopoledne sněžilo, výlet jsme si krásně užili !

Foto: Synagoga, Ateliér J. Seidel, vyhlídková terasa - panorama Č. Krumlova, po cestě k zámku ochutnávka trdelníku a rozloučení u "česko-krumlovského sněhuláka".

Návštěva ZŠ v Lišově
Dne 1. 3. 2018 navštívili naši hosté z Japonska ZŠ Lišov. Žákům 9. tříd prezentovali informace o Japonsku a japonské kultuře, jako již na řadě ZŠ v Třeboni a blízkém okolí. Na závěr prezentace japonské studentky a japonského studenta čekalo milé překvapení v podobě sladkého pohoštění, které pro ně vlastnoručně napekly paní učitelky, a tudíž se tak seznámili s domácí kuchyní.  

Setkání se studentkami a studenty japonštiny
Dne 28. února 2018 se naši hosté z Univerzity Kagawa setkali se studentkami a studenty japonštiny při JŠ AKAI KIKU
v Českých Budějovicích. Po návštěvě zajímavých výstav v Domě umění a v prostorách radnice absolvovali v tento mrazivý den krátkou prohlídku historického centra města, a poté se ohřáli při posezení a konverzaci v japonštině v útulném prostředí Masných krámů. Tato akce přispěla k navázání kontaktů mezi českými a japonskými studenty a vzájemnému poznávání odlišných kultur a zvyklostí.

Nám. Přemysla Otakara II. Č. B. - setkání se studentkami a studenty japonštiny (JŠ AKAI KIKU)Nám. Přemysla Otakara II. Č. B. - setkání se studentkami a studenty japonštiny (JŠ AKAI KIKU)Dům umění Č. B. - výstava - Daniel Pitín - Broken Windows

 

Beseda o Japonsku
Již jako tradičně každým rokem naše škola pořádá pro veřejnost besedu o Japonsku v Městské knihovně v Třeboni, i tentokrát měli zájemci možnost setkat se 26. 2. 2018 se třemi studentkami a jedním studentem, z Kagawské university ve městě Takamatsu a dozvědět se spoustu zajímavých informací o zemi vycházejícího slunce. Seznámili nás s rozdíly mezi Českou republikou a Japonskem a zároveň všichni byli překvapeni, kolik vědomostí se japonští studenti naučí v hodinách dějepisu o naší zemi. Studentka 3. ročníku Martina Průchová, která v loňském roce navštívila Japonsko, zahájila besedu krátkou prezentací v českém jazyce a poté již následovaly přednášky japonských studentů v angličtině. Celý průběh besedy pro veřejnost překládala studentka 3. ročníku Josefína Sapíková.

 

Kurz japonštiny na OA, SOŠ a SOU Třeboň
Dne 26.2.2018 odstartoval již podruhé tří týdenní kurz japonštiny pro naše studenty. Kurz vedou japonští studenti, kteří k nám pravidelně přijíždějí v rámci výměnného pobytu. Cílem spolupráce je vzájemně procvičovat angličtinu a zároveň poznávat novou kulturu.
V rámci hodin japonštiny se studenti seznámí se s japonským písmem, naučí se představit se a další základní důležitá slovíčka.
 

23. 2. 2018 Návštěva čajového ateliéru
Dnešní degustace byla ušitá na míru čtyřem japonským studentům s jejich českými průvodci. Perfektní čajová jízda podbarvená zvukomalebnou japonštinou čítala sedm kousků a trvala něco přes tři hodiny. Akce byla naplánovaná měsíc dopředu, takže jsme se na asijské kolegy poctivě připravili. Nesměl chybět např. japonský oolong od p. Hirumy Hanhakoucha Toyoka, japonský fermentovaný červený Yamabuki Nadeshiko, vzácný žlutý čaj z Anhuej nebo vyzrálý shu puer 2006 Red Ribon Zhuan Cha. Děkujeme za povedenou akci a doufáme, že někdy oplatíme návštěvou v Japonsku.

Autor: Čajový Ateliér České Budějovice

 

19. 2. 2018 jsme u nás opět po roce přivítali studenty japonské Kagawa University. Konkrétně to jsou:

Aoi Yamashita, 22 let, environmentální humanistika (animace)
Ayano Miyoshi, 19 let, učitelství (školní vzdělávání)
Saki Yamaguchi, 30 let, absolventka učitelství (japonština - zkušenosti s výukou japonštiny jako asistentka učitele v Austrálii
Tomoya Fujii, 21 let, učitelství (tělesná výchova)

Partneři naší školy:

Prym Consumer Czech RepublicNetkatalog - ověřená firmaKagawa university JapanSchulzentrum GmündZemědělská škola – Pôdohospodárska školaELECsprutcamProjekt UNIV2trentoeatonSUPŠ BechyněOPVK
Kontakty | Soutěže | Projekty | Akce školy | Prodejna výrobků | PRO RODIČE | Školní jídelna | Sklářské sympozium
© OA, SOŠ a SOU Třeboň 2012
Webdesign inoWeb, tvorba webových stránek na zakázku
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím