O školePro studentyPro zájemce o studium

Aktuálně

Výstava malíře Wolfganga Böhma

Čtvrtek 7. září, první týden školy, si studenti oboru Uměleckořemeslné zpracování skla zpestřili návštěvou výstavy rakouského malíře a grafika Wolfganga Böhma...

>> více

Náš student studuje v Anglii

Prezentace našeho bývalého studenta oboru MNO, který nyní studuje oděvní design v Anglii

>> více

Odborná exkurze po sklárnách v oblasti Novoborska

Ve dnech 20.6.-21.6. 2017 učitelé sklářských oborů připravili pro studenty Uměleckořemeslného zpracování skla odbornou exkurzi po sklárnách na úpatí Lužických hor

>> více
Zobrazit všechny aktuality >>

Výměnný pobyt v italském Trentu

 Od soboty 1.4. do 8.4. 2017 jsme absolvovali  výměnný pobyt se školou v Trentu v Itálii.
Na zahájení  pobytu jsme v neděli jeli na výlet do italského města Riva del Garda ležícím na severním břehu Gardského jezera. Středem města je náměstí Piazza 3 Novembre. Zde se nachází vodní tvrz Rocca di Riva. V současnosti je zde muzeum, které jsme také měli možnost navštívit. V muzeu se nachází nejen sbírky z historie města, ale i sály, které se využívají k přednáškám a kongresům. Dále jsme měli kratší prohlídku po městě s nádherným výhledem na Gardské jezero.
Další dny byly příjemně strávené ve školnch dílnách. První den jsme strávili tvořením mozaiky. Ta se dělá ze skleněných kostek upevněných do měkké omítky či tmelu. Většinu z nás to velice zaujalo a bavilo, a proto jsme byli schopni vytvořit krásné práce.
S novým dnem přišel náš nový úkol- vytvoření krátkého filmu. Za pomoci modelíny jsme si vyrobili postavičky a pokračovali animační technikou stop motion, při níž jsme mezi snímky kamery posouvali postavičky o malé úseky, tak aby se po spojení animace vytvořil pohyblivý film.
Celou středu jsme strávili ve škole v Roveretu. Tato škola se zabývá designem, fotografováním a filmem. Po prohlídce školy jsme se přesunuli ven a pořídíli fotografie, které se následně zdlouhavým procesem pomocí různých chemických látek vyvolávaly.
Poslední dva dny jsme se většina z nás seznamovala s novou technikou a tou bylo smaltování. Každý z nás dostal měděný talíř, na který vytvořil za pomoci barev, štětců a pravidelného vypalování dekor, který si předtím navrhl.
Odvezli jsme si sebou mnoho krásných zážitků, ale také spoustu nových zkušeností a doufáme, že se příští rok vrátíme zpět mnohem zkušenější a v hojnějším počtu.

Martina Wimmerová

 

 

 

Partneři naší školy:

Netkatalog - ověřená firmaKagawa university JapanSchulzentrum GmündZemědělská škola – Pôdohospodárska školaELECsprutcamProjekt UNIV2trentoeatonSUPŠ BechyněOPVK
Kontakty | Soutěže | Projekty | Akce školy | Prodejna výrobků | PRO RODIČE | Školní jídelna | Spisová služba
© OA, SOŠ a SOU Třeboň 2012
Webdesign inoWeb, tvorba webových stránek na zakázku
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím