O školePro studentyPro zájemce o studium

Aktuálně

Krajská soutěž

Minulý týden jsme se zúčastnili 32. ročníku krajské soutěže v psaní na klávesnici...

>> více

TROJLÍSTEK

Jako každý rok, jsem i letos zavítali do Trojlístku v Kamenici n. Lipou...

>> více

Sportovně turistický kurz

Studenti 3. ročníků se zúčastnili sportovního kurzu ..

>> více
Zobrazit všechny aktuality >>

Salzburg a Berchtesgaden v době adventní

Uplynul zase rok a tak se již tradičně dva ročníky z oboru Cestovní ruch vydaly v době adventu k našim sousedům do Rakouska a Německa.

Nejprve naše cesta vedla do lázeňského města Berchtesgaden, nad kterým se vypíná druhá nejvyšší hora Německa Watzmann. I když okolí nabízí dost atraktivit, zaměřili jsme se tentokrát na vánočně vyzdobené centrum města. Studenti jej mohli srovnávat s přibližně stejně velkým lázeňským městem Třeboň.

Dalším navštíveným místem bylo město Salzburg, jehož historické jádro bylo zapsáno na Seznam světového dědictví UNESCO. Průvodce nám nejprve ukázal převážnou část historické části města - zámek Mirabell, rodný dům W. A. Mozarta, Dóm, atd. Individuální volno mohli žáci využít k prohlídce dalších pamětihodností či k nákupu suvenýrů pro své nejbližší na adventních trzích. Někteří si vezli domů Mozartovy koule – a tady ze Salzburgu ty pravé v modrostříbrném obalu!

Atmosféru blížících se Vánoc umocnil nádherně vyzdobený Salzburg, provoněný hřebíčkem, vanilkou a skořicí.

 

Fotogalerie

Partneři naší školy:

Prym Consumer Czech RepublicNetkatalog - ověřená firmaKagawa university JapanSchulzentrum GmündZemědělská škola – Pôdohospodárska školaELECsprutcamProjekt UNIV2trentoeatonSUPŠ BechyněOPVK
Kontakty | Soutěže | Projekty | Akce školy | Prodejna výrobků | PRO RODIČE | Školní jídelna | 80 let školy
© OA, SOŠ a SOU Třeboň 2012
Webdesign inoWeb, tvorba webových stránek na zakázku
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím