O školePro studentyPro zájemce o studium

Aktuálně

Za španělskou kulturou a ...

Studenti 2. a 3. ročníku oboru CR navštívili v Praze ...

>> více

Anglické divadlo

Ve čtvrtek 2. 11. se studenti oborů Obchodní akademie, umělecko-řemeslného zpracování skla a nástavbového studia zúčastnili v rámci výuky anglického jazyka divadelního představení.

>> více

Studenti cestovního ruchu na letišti

Odborná exkurze oboru CR a MNO do Prahy. Tématem byla .....

>> více
Zobrazit všechny aktuality >>

Salzburg a Berchtesgaden v době adventní

Uplynul zase rok a tak se již tradičně dva ročníky z oboru Cestovní ruch vydaly v době adventu k našim sousedům do Rakouska a Německa.

Nejprve naše cesta vedla do lázeňského města Berchtesgaden, nad kterým se vypíná druhá nejvyšší hora Německa Watzmann. I když okolí nabízí dost atraktivit, zaměřili jsme se tentokrát na vánočně vyzdobené centrum města. Studenti jej mohli srovnávat s přibližně stejně velkým lázeňským městem Třeboň.

Dalším navštíveným místem bylo město Salzburg, jehož historické jádro bylo zapsáno na Seznam světového dědictví UNESCO. Průvodce nám nejprve ukázal převážnou část historické části města - zámek Mirabell, rodný dům W. A. Mozarta, Dóm, atd. Individuální volno mohli žáci využít k prohlídce dalších pamětihodností či k nákupu suvenýrů pro své nejbližší na adventních trzích. Někteří si vezli domů Mozartovy koule – a tady ze Salzburgu ty pravé v modrostříbrném obalu!

Atmosféru blížících se Vánoc umocnil nádherně vyzdobený Salzburg, provoněný hřebíčkem, vanilkou a skořicí.

 

Fotogalerie

Partneři naší školy:

Netkatalog - ověřená firmaKagawa university JapanSchulzentrum GmündZemědělská škola – Pôdohospodárska školaELECsprutcamProjekt UNIV2trentoeatonSUPŠ BechyněOPVK
Kontakty | Soutěže | Projekty | Akce školy | Prodejna výrobků | PRO RODIČE | Školní jídelna | Spisová služba
© OA, SOŠ a SOU Třeboň 2012
Webdesign inoWeb, tvorba webových stránek na zakázku
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím