O školePro studentyPro zájemce o studium

Aktuálně

Krajská soutěž

Minulý týden jsme se zúčastnili 32. ročníku krajské soutěže v psaní na klávesnici...

>> více

TROJLÍSTEK

Jako každý rok, jsem i letos zavítali do Trojlístku v Kamenici n. Lipou...

>> více

Sportovně turistický kurz

Studenti 3. ročníků se zúčastnili sportovního kurzu ..

>> více
Zobrazit všechny aktuality >>

Židovská Praha a Letiště Václava Havla

 

V úterý 22. září 2015 se studenti 3CR, 4CR a 4MN (obory Cestovní ruch a Modelářství a návrhářství oděvů) zúčastnili odborné exkurze do Prahy.
Zde již čekala průvodkyně a provedla studenty Novým a Starým Městem až do míst, kde se rozkládalo židovské ghetto. Cestou od nádraží jsme si mohli jako první prohlédnout Jeruzalémskou synagogu. Paní průvodkyně studenty upozorňovala na významné stavby, které jsme po cestě ke Staroměstskému náměstí míjeli, např. Obecní dům, Dům U Černé Matky Boží, Týnský dvůr (Ungelt), Dům U Kamenného zvonu, a tak měli možnost si připomenout i charakteristiku největších uměleckých slohů. Pak už následovala prohlídka židovské čtvrti a některých synagog. Prošli jsme Pinkasovu synagogu, Starý židovský hřbitov, Španělskou synagogu, viděli jsme i Staronovou synagogu a synagogu Klausovu.
V odpoledních hodinách jsme přejeli školním autobusem na Terminál 3 pražského letiště v Ruzyni, kde následovala dvouhodinová odborná exkurze s průvodcem po celém letišti. Na začátku exkurze jsme vyslechli něco z historie letiště, poté jsme prošli všichni bezpečnostní kontrolou. Speciální autobus nás provezl kolem hangárů, biologické ochrany letiště a dovezl nás k terminálům 1 a 2. Zde jsme viděli odbavování letadel leteckých společností různých zemí světa. Pak jsme přejeli k letecké dráze a sledovali vzlety a odlety letadel typu Boeing a Airbus. Největším zážitkem byl odlet letadla typu Boeing 777 letecké společnosti Emirates do Dubaje. Výklad průvodkyně byl velice zajímavý a po celou dobu exkurze průvodkyně zodpovídala nejrůznější dotazy.

 

Fotogalerie

Partneři naší školy:

Prym Consumer Czech RepublicNetkatalog - ověřená firmaKagawa university JapanSchulzentrum GmündZemědělská škola – Pôdohospodárska školaELECsprutcamProjekt UNIV2trentoeatonSUPŠ BechyněOPVK
Kontakty | Soutěže | Projekty | Akce školy | Prodejna výrobků | PRO RODIČE | Školní jídelna | 80 let školy
© OA, SOŠ a SOU Třeboň 2012
Webdesign inoWeb, tvorba webových stránek na zakázku
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím