O školePro studentyPro zájemce o studium

Aktuálně

Krajská soutěž

Minulý týden jsme se zúčastnili 32. ročníku krajské soutěže v psaní na klávesnici...

>> více

TROJLÍSTEK

Jako každý rok, jsem i letos zavítali do Trojlístku v Kamenici n. Lipou...

>> více

Sportovně turistický kurz

Studenti 3. ročníků se zúčastnili sportovního kurzu ..

>> více
Zobrazit všechny aktuality >>

Švýcarsko 2015

V prvním zářijovém týdnu vycestovalo 41 studentů oboru Cestovní ruch na odbornou exkurzi do Švýcarska. Do programu byly pro možnost porovnání zařazeny kantony jak německy mluvící, tak i kantony francouzské či italský kanton Ticino, kde studenti navštívili v Luganu čokoládovnu Alprose.
            Z jezera se vypínající štíty Alp, subtropické rostliny či vinice i příjemně teplé klima, to vše při procházce po promenádě u Ženevského jezera umožnilo žákům vytvářet úžasné fotografie. Navštívit jih Švýcarska a nezařadit do programu turistiku v okolí Zermattu ve Walliských Alpách, by byl velký hřích. Tentokrát se nám Matterhorn ukázal se vší parádou. Dále jsme vyjeli lanovkou k nejvyšší přehradní hrázi v Evropě Grande Dixence, navštívili skalní vodopády Trümmelbachfälle či hlavní město Bern, atd.
            Žáci měli možnost sledovat práci profesionálního průvodce, což je pro ty, kteří se vydají touto cestou, velice přínosné. Cílem exkurze bylo nejen rozšíření geografických vědomostí o Švýcarsku, poznávání zvyklostí a návyků obyvatel této překrásné země, ale i využití znalostí cizích jazyků. Přivézt si domů ze Švýcarska čokoládu a sýry na základě ochutnávky při exkurzích je tak už trochu samozřejmostí, o zážitcích ani nemluvě!

 

Fotogalerie

Partneři naší školy:

Prym Consumer Czech RepublicNetkatalog - ověřená firmaKagawa university JapanSchulzentrum GmündZemědělská škola – Pôdohospodárska školaELECsprutcamProjekt UNIV2trentoeatonSUPŠ BechyněOPVK
Kontakty | Soutěže | Projekty | Akce školy | Prodejna výrobků | PRO RODIČE | Školní jídelna | 80 let školy
© OA, SOŠ a SOU Třeboň 2012
Webdesign inoWeb, tvorba webových stránek na zakázku
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím