O školePro studentyPro zájemce o studium

Aktuálně

Vzdělání a řemeslo

Ve dnech 7. - 9. 11. jsme se zúčastnili výstavy Vzdělání a řemeslo v Českých Budějovicích...

>> více

Odborná exkurze do Vídně

24. října se studenti uměleckých oborů z Vrchlického ulice vydali na odbornou exkurzi do vídeňské galerie Albertinum, která pořádala výstavu světoznámého impresionistického malíře Clauda Moneta.

>> více

Projekt EduTex

V rámci projektu EduTex, na kterém spolupracujeme s JHK navštívili studenti 1MN a 2MN firmy Blaudruckerei Wagner a Leinenweberei Vieböck...

>> více
Zobrazit všechny aktuality >>

Souhrn akcí ve 2. pololetí 2012-2013 v ulici Táboritská

Souhrn akcí ve 2. pololetí 2012-13 v ulici Táboritská 1064

I ve druhém pololetí se studenti školy zúčastnili mnoha exkurzí, zájezdů, přehlídek a dalších programů souvisejících s jednotlivými obory.
Studenti oboru Cestovní ruch navštívili veletrh cestovního ruchu Holiday World. Vhodným doplněním výuky byla i tzv. cestovatelská promítání, přibližující zajímavá místa naší planety /Pákistán, Turecko, Karibik, Jemen a Sokotra / a vzdělávací pořad agentury Pohodáři  /Arabský poloostrov - Omán/.
Druhé a třetí ročníky absolvují svou povinnou dvoutýdenní individuální praxi.
V předposledním červnovém týdnu se měla uskutečnit odborná třídenní exkurze do oblasti Českého  Švýcarska a Drážďan, ale díky povodním musela být přeložena na září.
Studentky oboru Modelářství a návrhářství oděvů se zúčastnily mnoha módních přehlídek /Lázně Aurora, plesy aj/. Obohacením výuky byl i výměnný studijní pobyt v Bechyni, odborné exkurze do oděvních firem Českobudějovicka a Krumlovska. Studentky 3. ročníku absolvovaly i týdenní plenér v Choustníku.
V rámci projektu „Sdílení dovedností v Evropě“ vycestovaly v březnu tři studentky na dvoutýdenní pobyt do Portugalska, kde byla jejich hostitelskou školou uměleckoprůmyslová střední škola Magestil v Lisabonu. Naše škola hostila po 2 měsíce studenty uměleckoprůmyslové střední školy Magestil v Lisabonu.
V průběhu celého pololetí probíhala i řada dalších kulturních,  sportovních a společenských akcí /lyžařský výcvikový kurz, sportovně turistický kurz, ekologické exkurze, návštěvy divadelních představení, exkurze do Prahy /Národní divadlo, výstava A. Muchy v Obecním domě, charitativní sbírky a další/.
Vyučující pracovali ve 2. pololetí na 6 projektech. V rámci projektu UNIV 2 kraje pilotovali pro veřejnost bezplatně již 3. kurz, tentokrát pod názvem: Tvorba dámských oděvů, módních a bytových doplňků. Pokračovali na tvorbě programu U3 pod názvem: Zhotovování sukní, halenek a šatů. Pilotování  programu se uskuteční od 26. 6. do 28.11 2013. V rámci projektu Leonardo da Vinci -mobility připravují na říjen druhý výjezd studentů Modelářství a návrhářství oděvů do Portugalska. V projektu OPVK – Vzdělání pro konkurenceschopnost  připravují  i nadále profesní kvalifikaci: Příprava studených pokrmů, která by se pilotovala v roce 2014. V projektu OPVK  tvoří vyučující  DUMy ve třech oblastech :  ekonomicko-matematické, technické a jazykové. V projektu  OPVK Vzdělávání pro konkurenceschopnost v pečovatelství  tvoří učitelé 8 modulů určených pro vzdělávání v sociálních službách. Součástí projektu je i tvorba studijních materiálů a pilotování modulů v roce 2014.

 

Partneři naší školy:

Prym Consumer Czech RepublicNetkatalog - ověřená firmaKagawa university JapanSchulzentrum GmündZemědělská škola – Pôdohospodárska školaELECsprutcamProjekt UNIV2trentoeatonSUPŠ BechyněOPVK
Kontakty | Soutěže | Projekty | Akce školy | Prodejna výrobků | PRO RODIČE | Školní jídelna | 80 let školy
© OA, SOŠ a SOU Třeboň 2012
Webdesign inoWeb, tvorba webových stránek na zakázku
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím