O školePro studentyPro zájemce o studium

Aktuálně

Výsledky talentových zkoušek

Výsledky talentových zkoušek oboru Výtvarné zpracování skla najdete zde...

>> více

e-STUDIUM

Po dobu uzavření školy se studenti vzdělávají prostřednictvím e-learningu. Více info zde...

>> více

Talentové zkoušky

2. kolo talentových zkoušek proběhne 20. 5. 2020 od 8:00 hodin...

>> více
Zobrazit všechny aktuality >>

Přednáška PhDr. Ivana Doudy

Dne 21. 9. 2018 zavítal na naši školu v budově Táboritská PhDr. Ivan Douda, spoluzakladatel organizace Drop In. Naposledy zde byl před pěti lety.

Přednáška se týkala různých druhů závislostí. Některé si ani neuvědomujeme. Věděli jste, že spousta lidí je závislá na lécích proti bolesti? Všechny překvapil hned svou úvodní otázkou: "Zafetujeme si?". Měl na mysli zcela neškodnou výrobu hormonu štěstí - endorfinu. Studentům k tomu stačilo pouze rozpohybovat své vlastní tělo. Endorfinů muselo vzniknout opravdu hodně - bylo zde totiž 140 studentů.

Pobavil i tím, že v množství požití alkoholu neexistuje genderová rovnost - ženy prostě mají nižší toleranci pro zpracování alkoholu.
Neunavoval studenty suchopárnými teoriemi, zazněly konkrétní případy z jeho praxe. Cílem nebylo strašit, ale pravdivě informovat. Např. proč se nevyplatí pašovat drogy přes hranice, proč je potřeba dohlédnout na kamaráda, který požil drogu, případně proč by žena neměla pít alkohol, když je těhotná (hrozí poškození plodu).

Největší šok zažili studenti po přednášce - dozvěděli se, že panu Doudovi bude 75 let! Hádali mu maximálně šedesát. Jeho vitalitu, nadšení a zkušenosti mu lze jen závidět - a samozřejmě ze srdce přát.

Partneři naší školy:

Prym Consumer Czech RepublicNetkatalog - ověřená firmaKagawa university JapanSchulzentrum GmündZemědělská škola – Pôdohospodárska školaELECsprutcamProjekt UNIV2trentoeatonSUPŠ BechyněOPVK
Kontakty | Soutěže | Projekty | Akce školy | Prodejna výrobků | PRO RODIČE | Školní jídelna | Sklářské sympozium
© OA, SOŠ a SOU Třeboň 2012
Webdesign inoWeb, tvorba webových stránek na zakázku
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím